• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Avusturya Vizesi

Anasayfa » Vize Bilgileri

 

Vize Kapsamı
Schengen Ülkeleri
Ülke Başkenti
Viyana
Para Birimi
Euro
Nüfus
8,773 Milyon
Vize Harç Bedeli
80  Euro

 

Vize başvurusu sırasında mutlaka ziyaret amacınız konusunda net bir cevap vermeye özen göstermelisiniz. Amacınıza uygun olan bir vize işlemine başvurmanız da son derece önemli. Hazırladığınız evraklar ile amacınız tutarsız olduğunda vize başvurunuz büyük ihtimalle kabul edilmiyor. Vizenizi orada kalacağınız süreye göre çıkarmanız da büyük bir önem taşıyor.

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?

Pasaportunuzu çıkardıktan sonra evlenme ya da boşanma gibi bir durum söz konusu ise kişilerin mutlaka pasaportlarını yenilenmesi isteniyor. Uzun süreli olarak vize almak isteyen kişiler de Schengen vizesinden ayrı olarak tekrar vize başvurusu yapmaları gerekiyor. Daha da uzun süreli olarak kalmayı planlayanların oturma izni alması isteniyor. Ancak bunlar için çeşitli birtakım koşullar vardır ve bunların yerine getirilmesi gerekiyor. Uzun süreli vize başvurularının sonuçlanması 6 ay kadar sürebiliyor.

Vize İçin Gerekli Evraklar

Başvuru formunu da eksik yer kalmayacak şekilde doldurup imzalamış olmanız gerekiyor. Gittiğiniz yerdeki tüm konaklama bilgilerinizi ve ne kadar süre kalacağınızı da mutlaka vize başvurusu sırasında net bir şekilde belirtmeniz gerekiyor. Daha önceden kullanmış olduğunuz pasaportunuz var ise bunu da mutlaka vize dosyasına eklemeniz gerekiyor. Vize almak genel olarak 3 ile 7 gün arasında veriliyor. Ancak ek belge talebinde bulunduğu takdirde bir iki gün daha bekletilebiliyor.

Vize Fiyatları

Avusturya vizesi için de ödenmesi gereken harçlar bulunuyor. Bu harç ücretleri konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Belli zamanlarda güncellenen harç ücretlerinin mutlaka ödenmesi ve ödeme sonrasında da dekont alınması gerekiyor. Aldığınız dekontu dosyaya eklemeyi ihmal etmemelisiniz. Böylece dosyanızı eksiksiz olarak başvuru için sunabilirsiniz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.