• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

OGRENCILERE EKSTRA 1 PARCA 23 KG BAGAJ FIRSATI

Anasayfa » Uçak Bileti Kampanyaları » Yurtdışı Uçak Bileti Kampanyaları

american airlinesAmerican Airlines, 1930 yılında küçük ölçekli hava yolu firmalarının birleşmesiyle kurulan bir hava yoludur. 1979 yılından itibaren Teksas merkezli olarak uçuşlarını gerçekleştiren American Airlines, uçuş ittifakının kurucuları olarak ‘One World’ projesinin de içinde yer almaktadır. Yaklaşık olarak 150 farklı ülkede toplamda 1000’den fazla havalimanına uçuş gerçekleştiren American Airlines kampanyalarına bir yenisini de ekleyerek okul dönemi boyunca öğrencilere ek bagaj hakkı tanımaktadır.

Amerika uçuşlarında geçerli olan ve sadece öğrenciler için uygulanacak olan ekstra bagaj hakkı 31 Mart 2017 tarihine kadar geçerlidir. Bu tarihe kadar sadece Amerika ve Airlines ve British Airways ile ortaklaşa uçuşlarda geçerlidir.

Öğrenciler için ekstra bagaj kampanyasından faydalanmak isteyen yolcu öğrenci olduğunu kanıtlayan belgeleri yanında bulundurması gerekmektedir. Ayrıca biletleme sırasında da OSI YY STUDENT PROGRAMME EXTRA BAG PERMITTED girişinde bulunmaları gerekmektedir.

Kampanya kapsamında sadece 1 Parça 23 kilogram bagaj hakkı ücretsiz olarak verilmekte olup 23 kg dan fazla olan bagajlar için ücret talep edilebilmektedir. Uluslararası bagaj kuralları kapsamında tek bir parça bagajın 32 kilogramdan fazla olmaması gerekmektedir. Bagaj ağırlığı 32 kilogramdan fazlaysa uygun olan ağırlığa indirmeleri talep edilebilir.

Ülkeye ilk girişte duraklama noktası olduğu durumlarda kişi ekstra bagajı için ödeme yapması gerekir. Öğrenci olduğunu beyan eden yolcunun dokümanları havalimanında kontrol edilir ve eksik belge olması durumunda ek bagaj için ücret alınabilir.

American Airlines ekstra bagaj fırsatı refakatsiz çocuk yolcular için geçerli değildir.

American Airlines uçak biletinizi hava yolu firmasının resmi web sitesinden ve ucuzauc.com web sitesinden uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Sorgulama sonrasında seçtiğiniz American Airlines ve British Airways uçak biletinizi kredi kartınızla taksit imkânlarından da faydalanarak satın alabilirsiniz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.