• Yetişkin (18 ve üstü)
 • Çocuk (2-11)
 • Bebek (2 yaş altı)

Qatar Airways'in Istanbul'da yenilenecek seçimler ile ilgili önemli duyurusu

Anasayfa » Uçak Bileti Kampanyaları » Yurtdışı Uçak Bileti Kampanyaları

Qatar Airways - Istanbul'da yenilenecek seçimler ile ilgili önemli duyuru

 

Değerli Ucuzauc.com Misaifrleri,

 

 

23 Haziran 2019 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi sebebiyle İstanbul'da oy kullanacak Qatar Airways yolcularına  ait rezervasyonlar ile ilgili düzenlemeler aşağıdaki şekildedir. 

06 Mayıs 2019 veya öncesinde düzenlenmiş, 15-30 Haziran 2019 aralığındaki tarihlerde IST/ SAW/ESB/ ADA/ ADB/ AYT/ BJV çıkışlı veya varışlı QR (157) bileti bulunan yolcularımızın, 15 Haziran 2019 tarihine kadar işlem yaptırmaları koşulu ile;

 1. Ücretsiz rezervasyon değişikliği: Yeni rezervasyonun orjinal seyahat tarihinden 7 gün önce veya 7 gün sonrasında bir uçuşa yapılması durumunda rezervasyon değişiklikleri 1 kereye mahsus olarak ücretsiz yapılacaktır. Orjinal bilet ile aynı sınıfta yer olmaması durumunda aynı kabinde müsait olan ilk rezervasyon sınıfında ücret farkı alınmaksızın işlem yapılacaktır.
 2. Parkur değişikliği: Yeni rezervasyon; orjinal seyahat tarihinden 7 gün önce veya 7 gün sonrasında bir uçuşa olmak koşulu ile IST/ SAW/ ESB/ ADA/ ADB/ AYT/ BJV şehirlerinden ve/veya şehirlerine parkur değişikliği yapılabilir. Farklı parkur değişikliği taleplerinde sadece rezervasyon değişiklik ücreti alınmayacak olup, rezervasyon değişikliğinden dolayı oluşabilecek ücret ve yolcu farkları yolcu tarafından ödenecektir. 
 3. İade talepleri: 
  • Hiç kullanılmamıs biletler ücretsiz iade yapılacaktır.
  • Kısmi olarak kullanılmış biletlerde, biletin kullanılmayan uçuşlarına ait iade işlemi ücretsiz olarak yapılacaktır.
 4. Bilet Süresinin Uzatılması: Herhangi bir ücret farkı veya ceza alınmaksızın, biletin geçerliliği orjinal seyahat tarihinden itibaren 7 gün sonrasına kadar uzatılabilecektir.
 5. Değişiklik işlemleri sadece Qatar Airways tarafından icra edilen seferler için geçerlidir.
 6. Değişiklik/iade talebinde bulunan yolcularımızın İstanbul'da ikamet ettiklerine dair belge (isme düzenlenmiş adres görünen fatura, ikametgah belgesi) veya isimlerine düzenlenmiş seçmen pusulası beyan etmeleri gerekmektedir.
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.